Postępowanie spadkowe

Śmierć bliskiej osoby to zawsze traumatyczne przeżycie. Choć w takiej sytuacji bywa to niezmiernie trudne, często jesteśmy zmuszeni uregulować stan prawny własności pozostawionego majątku.

Przeprowadzenie postępowania sądowego o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku czy też o wypłatę zachowku to jedne z najczęściej pojawiających się spraw w związku ze śmiercią bliskiej osoby. Niekiedy trzeba przeprowadzić trudniejszy proces, związany z podważeniem postanowień testamentu np. w związku z wydziedziczeniem, czy uznaniem spadkobiercy za niegodnego.

W takich przypadkach pomoc radcy prawnego może okazać się nieodzowna, zwłaszcza że część z nich wymaga zachowania krótkich terminów. . Gdy w grę wchodzi cierpienie po utracie bliskiej osoby i niejednokrotnie emocje w związku z konfliktami rodzinnymi, łatwiej przebrnąć, gdy taki proces prowadzi profesjonalny pełnomocnik.

W ramach spraw spadkowych oferujemy pomoc:

  • w postępowaniach o stwierdzenie nabycia spadku, otwarcie testamentu, spis inwentarza,
  • w sprawie o dział spadku,
  • w prowadzeniu sprawy o zachowek,
  • w zakresie doradztwa w sprawach spadkowych, związanych np. ze sporządzeniem testamentu lub pomocą w przygotowaniu postanowień, które dotyczą zapisu lub wydziedziczenia oraz w zakresie umów dotyczących spadku,
  • w sprawach związanych z odpowiedzialnością za długi spadkowe,
  • przeprowadzenie procedur związanych z nabyciem spadku, m. in. wpisu do księgi wieczystej. 

Prawo to nasza pasja

Jesteśmy zespołem młodych, prężnych i ambitnych prawników, otwartych na ludzi i ich potrzeby. Spełniamy się, pomagając innym. Każdy Klient jest naszym najważniejszym partnerem, a jego bezpieczeństwo, zaangażowanie i zaufanie to nasz nadrzędny cel zawodowy.