o kancelarii

Bezpieczeństwo. Zaangażowanie. Zaufanie.

jesteśmy Z wami i dla was od 2011

Prawo to nasza pasja. Spełniamy się, pomagając innym. Indywidualnie podchodzimy do każdego klienta. Zapewniamy pomoc prawną w takich dziedzinach jak prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo pracy i prawo oświatowe, odszkodowania, prawo administracyjne, prawo budowlane oraz w sprawach dotyczących nieruchomości, prawa własności lokali.

Doradzamy, jak rozpocząć i prowadzić działalność gospodarczą, opiniujemy i negocjujemy umowy, pomagamy w rozwiązywaniu sporów, prowadzimy w imieniu naszych Klientów negocjacje, obsługujemy wierzytelności, udzielamy bieżących porad prawnych.. Wspieramy pracodawców i pracowników. Sporządzamy pisma procesowe, pozwy, wnioski, opinie i ekspertyzy prawne. Radcowie prawni reprezentują naszych Klientów przed wszystkim sądami, urzędami i organami.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, jak również do bieżącego śledzenia naszych wpisów w zakładce „Blog”, gdzie publikujemy artykuły, komentarze i infromacje prawne. 

Nasz zespół

Katarzyna Młodecka

Katarzyna Młodecka

Radca prawny, specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, prawie gospodarczym oraz prawie pracy. Autor szeregu publikacji z zakresu zamówień publicznych. Prywatnie mama dwójki dzieci.

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowego Studium Zamówień Publicznych pod Patronatem Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych na Uniwersytecie Łódzkim. W 2013 roku złożyłam egzamin radcowski z wynikiem pozytywnym i zostałam wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi pod nr Łd-M 1834. Doświadczenie zawodowe zdobywam od 2005 roku. Własną działalność prawniczą prowadzę od 2011 roku.

Zajmuję się obsługą przedsiębiorców oraz podmiotów sektora publicznego. Jestem specjalistą w dziedzinie zamówień publicznych, prawie gospodarczym, prawie spółek, prawie cywilnym. Ponadto posiadam szerokie doświadczenie praktyczne w zakresie negocjacji, windykacji wierzytelności i postępowaniu egzekucyjnym oraz dochodzeniu odszkodowań.

Brałam udział w świadczeniu usług prawnych i opracowywaniu ekspertyz  m. in. na rzecz Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu, Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Łodzi, Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania – Łódź sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego, Zarządu Gospodarki Komunalnej w Pabianicach. Od 2013 do 2016 byłam radcą prawnym w Zarządzie Dróg i Transportu w Łodzi, od 2016 roku jestem radcą prawnym Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Współpracuje z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. w Warszawie oraz Wydawnictwem C.H. Beck Sp. z o.o. w Warszawie w zakresie opracowywania analiz i publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych oraz zagadnień powiązanych.

Marek Młodecki

Marek Młodecki

Radca prawny, specjalista w dziedzinie Karty Nauczyciela, prawa oświatowego i prawa konsumentów. Autor publikacji elektronicznych i książkowych z zakresu prawa oświatowego. Prywatnie ojciec dwójki dzieci.

Jestem absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz absolwentem studiów podyplomowych na kierunku Bankowość prowadzonych na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W 2014 roku ukończyłem aplikację radcowską i po pozytywnym złożeniu egzaminu radcowskiego zostałem wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w łódzkich kancelariach prawniczych oraz niepublicznych jednostkach oświatowych.

Specjalizuję się w prawie oświatowym i Karcie Nauczyciela. Przedmiotem mojego zainteresowania pozostają również zagadnienia z zakresu prawa pracy, prawa internetowego, regulacji dotyczących praw konsumentów oraz procedury cywilnej.

Współpracuję z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. w Warszawie  oraz ODDK Sp. z o.o. Sp. k. w Gdańsku w zakresie przygotowywania publikacji i analiz z zakresu prawa pracy oraz prawa oświatowego.

Moje publikacje książkowe:

  1. „Karta Nauczyciela. Komentarz”, Gdańsk 2018, wydawnictwo ODDK,
  2. ”Karta Nauczyciela. Komentarz do zmian” Gdańsk 2018, wydawnictwo ODDK,
  3. “Nawiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy z nauczycielem. Praktyczny komentarz z przykładami, orzecznictwem i wzorami dokumentów” Gdańsk 2019, wydawnictwo ODDK,
  4. „Karta Nauczyciela- komentarz do zmian obowiązujących od 1 września 2019  roku – ujednolicony tekst ustawy” Gdańsk 2019, wydawnictwo ODDK,
  5. „Karta Nauczyciela. Komentarz”, Gdańsk 2022, wydawnictwo ODDK

Zaufali nam: